نظرسنجی
≡ به نظر شما نقش و کیفیت FECO در ایران چگونه هست ؟

روز جهانی کارتونیست ها
شجاعی دبیر هنری جشنواره بین‌المللی کاریکاتور آیات
کد مطلب: 1002964 تعداد بازدید: 181 تاریخ انتشار: 1396/09/02 11:00
چاپ خبر
ارسال
شجاعی دبیر هنری جشنواره بین‌المللی کاریکاتور آیات

تبریز تونز

شجاعی دبیر هنری جشنواره بین‌المللی کاریکاتور آیات

 

معاون قرآن و عترت ارشاد طی احکامی احمد خلیلی‌فرد را به عنوان دبیر هنری جشنواره سراسری نقاشی و سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی را به عنوان دبیر هنری جشنواره بین‌المللی کاریکاتور «آیات» منصوب کرد.

 

به گزارش تبریز تونز به نقل از شیرین طنز، به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی احکامی جداگانه سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی و احمد خلیلی‌فرد را به ترتیب به عنوان دبیر هنری جشنواره بین‌المللی کاریکاتور «آیات» و دبیر هنری جشنواره سراسری نقاشی «آیات» منصوب کرد.

 

در حکم سیدمسعود شجاعی طباطبائی آمده است؛

 

برادر ارجمند جناب آقای سید مسعود شجاعی طباطبایی

 

سلام علیکم و رحمه الله

 

معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در راستای اهداف ، سیاست‌ها و راهبردهای منشور توسعه فعالیت‌های قرآنی کشور، برگزاری جشنواره های سراسری آیات را با مشارکت و همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها، نهادها، موسسات قرآنی استان‌ها و دستگاه‌های اجرایی، در دستورکار خویش قرار داده است.

 

از این رو با توجه به سوابق، تعهد و تجربیات ارزنده جنابعالی، به موجب این حکم شما را به عنوان «دبیر هنری جشنواره بین‌المللی کاریکاتور آیات» منصوب می‌کنم.

 

امید است با استعانت از خداوند متعال و در سایه توجهات حضرت ولیعصر(عج) و با همکاری و هماهنگی مدیر کل استان، در پیشبرد اهداف متعالی حوزه مورد نظر موفق باشید.

 

همچنین متن حکم احمد خلیلی‌فرد به شرح ذیل است؛

 

برادر ارجمند جناب آقای احمد خلیلی‌فرد

 

سلام علیکم و رحمه الله

 

معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در راستای اهداف، سیاست‌ها و راهبردهای منشور توسعه فعالیت‌های قرآنی کشور، برگزاری جشنواره های سراسری آیات را با مشارکت و همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، نهادها، مؤسسات قرآنی استان‌ها و دستگاه‌های اجرایی، در دستورکار خویش قرار داده است.

 

از این رو با توجه به سوابق، تعهد و تجربیات ارزنده جنابعالی، به موجب این حکم شما را به عنوان « دبیر هنری جشنواره سراسری نقاشی آیات» استان گلستان منصوب می‌کنم.

 

امید است با استعانت از خداوند متعال و در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج) و با همکاری و هماهنگی مدیر کل استان، در پیشبرد اهداف متعالی حوزه مورد نظر موفق باشید.

 

بنا بر این گزارش، سیدمسعود شجاعی طباطبایی در سال ١٣۴٢ در شهر تهران دیده به جهان گشود. وی فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و کارشناسی‌ارشد رشته گرافیک از دانشگاه تربیت مدرس است.

 

شجاعی طباطبایی سردبیر مجله کیهان کاریکاتور و سردبیر مجله بین‌المللی ایران کارتون، مدیر خانه کاریکاتور ایران، عضو هیئت داوران چند نمایشگاه ملی و بین‌المللی، مدرس دانشگاه و همچنین مسئول واحد کاریکاتور حوزه هنری است.

 

وی تاکنون به‌عنوان داور در مسابقات بین‌المللی کاریکاتور ملانصرالدین ترکیه (١٩٩٩)، سان آنتونیو کوبا (٢٠٠١)، چین (٢٠٠۴) و آیدین دوغان ترکیه (٢٠٠۵) شرکت داشته و دبیر پنجاه و هفتمین دو سالانه کاریکاتور تهران بوده است.

 

همچنین احمد خلیلی‌فرد متولد ١٣٣٩ سنندج است. وی لیسانس نقاشی از دانشکده هنرهای زیبا و فوق‌لیسانس نقاشی دانشگاه تربیت مدرس است.

 

این نقاش سنندجی و مدرس دانشگاه، عضویت هیئت علمی دانشگاه، عضویت انجمن هنرمندان نقاش ایران، عضویت مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی، عضویت انجمن نقاشان +٣٠، مدرس دانشگاه سوره، علم و فرهنگ و هنر و معماری یزد، داوری چهارمین جشنواره هنرهای تجسمی(هنر جوان)، داوری جشنواره هنرهای تجسمی (پرتو حُسن) حوزه هنری، حضور در هشتمین بی‌ینال داکا (بنگلادش)، برنده مدال برنز و دیپلم افتخار از ترینال پاریس ٢٠٠٢، برنده جایزه و دیپلم افتخار هنر مقاومت سال ١٣٨٧ را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد.

انتشار یافته: 0 | بررسی نشده: 0 | غیرقابل انتشار: 0
نظری برای خبر فوق ارسال/منتشر نشده است.
پس از ارسال، نظر شما در صورت تائید مدیر سایت بلافاصله منتشر خواهد گردید اما ایمیلتان همیشه مخفی باقی خواهد ماند.

نام:   کد عدم هرزه نگاری
» کد تائید:  
ایمیل:  
نظر شما:  
تبلیغات
آخرین مطالب
لینک های مرتبط